облгаз

Особливості підготовки до опалювального сезону 2024-2025 будинків із даховими котельнями

Підготовка до  опалювального сезону 2024-2025 для деяких ОСББ з даховими котельнями Київської області  розпочалася з нової вимоги "Держпраці" під час підписання Акту готовності газового обладнання щодо обов’язку заповнення Декларації відповідності. Чи є ця вимога правомірною по відношенню до ОСББ, які забезпечують утримання спільної сумісної власності,  дахової котельні, шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання ?

Позитивні зміни: Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку

Наказом Міністерства енергетики України №292 від 29.09.2023р. затверджено "Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку" (далі - Порядок ТО).

Набрав чинності мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію і розподіл природного газу

Безпека газопостачання: яким шляхом піде країна?

Ні для кого не секрет, що на сьогодні в країні існує величезна проблема із обслуговуванням внутрішньобудинкових газових мереж, а це значить, що безпечне газопостачання для споживачів у багатоповерхівках відсутнє.

Законопроект 2458: чи щось змінилося?

На сайті Верховної Ради України з’явилася порівняльна таблиця на повторне друге читання законопроекту № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. На жаль, текст, підготовлений до повторного (!) другого читання майже тотожний тому, який вже виносився на розгляд Парламенту і був не підтриманий народними депутатами в липні 2020 року.

Законопроект 2458: фальстарт облгазів?

За інформацією ОСББ Одеси, підтвердженою даними Єдиного державного реєстру судових рішень, оператор газорозподільних мереж почав подавати позови до ОСББ “про визнання укладеним акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно внутрішньобудинкових систем газопостачання і про визнання укладеним договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку”.

2458, COVID-19 - порушувати не можна виконувати

Нарада в Мінрегіоні по законопроекту 2458. Присутніх до 15 осіб. В масках двоє. Дехто, заходячи в зал, знімає маску.

Символічно, що на нараді усвідомлюють відповідальність за безпеку оточуючих  двоє: я (одна з представників сторони споживачів) і представник “облгазів” (тих, хто за чинним зі споживачем договором з розподілу кожної секунди в цій країни докладає зусиль задля безпеки і безперервності газопостачання). Нас було небагато, але ніхто не запропонував, що можна було сісти через стілець, і цим утворити соціальну дистанцію.

Третя платіжка за газ: чому і навіщо?

За чинним законодавством відповідальність за безпеку експлуатації внутрішньобудинкових мереж, за їхнє технічне обслуговування і поточний ремонт несуть оператори газорозподільної мережі (ГРМ), в народі - "облгази". Однак облгази вже кілька років, за мовчазної згоди нацрегулятора, ухиляються від виконання своїх обов'язків та шукають способу перекласти цей "головний біль" на самих споживачів у багатоквартирних будинках.

Пропозиції спільноти ПроОСББ до законопроекту 2458

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект за №2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”.

Згідно з доданою до законопроекту пояснювальною запискою, він був покликаний спростити укладення договорів про надання комунальних послуг за новим Законом “Про житлово-комунальні послуги” та розв’язати конфліктну ситуацію довкола технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

Втім, якщо ознайомитися із тим, що в дійсності пропонує законопроект по суті, то реалізація окреслених завдань виглядає малоймовірною.

Безпека газопостачання: що робити споживачам в багатоквартирних будинках

Уже не один рік триває протистояння між споживачами природного газу та операторами газорозподільної системи (вони ж оператори ГРМ, облгази). Масштаб проблеми – уся країна. Ціна – безпека газопостачання багатоквартирних будинків - усіх будинків, не залежно від того, створено у них ОСББ чи ні. Будинків, у яких протягом усіх цих років взагалі не здійснюється обслуговування газових мереж.

За посиланням - дорожня карта для споживачів природного газу в багатоквартирних будинках  по визначенню оператора газорозподільної системи суб’єктом, що здійснює технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання за індивідуальними договорами з індивідуальними споживачами.

Сторінки