котельня

Тепер і для ОСББ з даховими котельнями газ має бути по 6,99 грн/м3

Не новина, що при прийнятті різноманітних рішень у сфері ЖКГ і енергетики, влада постійно забуває про ОСББ. Вірніше, для уряду ОСББ - це ті, "хто постійно плутається під ногами". Не стало винятком і прийняття постанови Уряду, якою встановлювалася гранична ціна на природний газ  на період лютого-березня 2021 року. Уряд знову забув, що в будинках ОСББ з даховити котельнями живе таке ж саме населення, тільки яке побачить у своїх платіжках 8,9 грн/м3 замість обіцяних урядом 6,99 грн/м3.

Передача дахової котельні на баланс ОСББ

При передачі дахової котельні на баланс ОСББ комунальне підприємство передає також частину свого боргу перед "Нафтогаз України" (посилається на ст.22 ЗУ "Про теплопостачання"). Прошу пояснити наскільки це законно у випадку ОСББ та як визначається сума боргу, який передається.

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Щодо ОСББ вимога прийняти боргові зобов'язання "попередника" є неправомірною

Стаття 22 Закону України "Про теплопостачання", на яку, з Ваших слів, посилається "Нафтогаз України", дослівно говорить таке:

У разі якщо суб’єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб’єкт стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб’єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним).

Отже, обов'язок прийняти боргові зобов'язання "попередника" виникає виключно у суб'єкта господарювання. А ОСББ, згідно зі ст.ст. 4 і 22 Закону України, провадить не господарську діяльність, а "господарче забезпечення діяльності НЕгосподарюючих суб'єктів", а, отже, не є суб'єктом господарювання (див. ст. 3 Господарського кодексу України).

Позиція, що ОСББ не є суб'єктом господарювання, на сьогодні також уже підтверджена судовою практикою.