державний реєстратор

З Печерських пагорбів Херсон не видно

Багатьом херсонським ОСББ після визволення довелося обирати нових голів правління. Але державна реєстрація змін у статутних органах об'єднання проводиться тільки після завіряння підписів на протоколі нотаріусом. На даний момент в Херсоні десь до 10 нотаріусів. Шість знаю точно, і тільки двоє з них працюють з реєстрами. Красота. Мало того, що обстріли кожен день, так і по місту ще треба мотатись щоб у нотаріуса підписи завірити. Ще й коштує це 1000 грн за підпис. Внески зараз власники майже не платять, тому такі кошти, особливо для невеликих будинків, дуже великі на сьогодні. А ще й адмінзбір за держреєстрацію змін 810 грн.

Законопроект 7029 у першому читанні обіцяв відмінити цю норму, яка ускладнює життя ОСББ та підкормлює нотаріусів, то чому ж її прибрали з редакції на друге читання?

Реєстрація ОСББ: довіреності й нотаріуси

Після набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності” (№ 159-IX від 03.10.2019 р.), яким було, серед іншого, внесено зміни до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” (№ 755-IV від 15.05.2003 р.), часто доводиться відповідати на запитання щодо труднощів у державній реєстрації ОСББ з огляду на вимоги закону щодо нотаріального посвідчення підписів на документах, а також щодо довіреності "представника".