#Реальні кошти - реальним споживачам!

Непорозуміння Пенсійного Фонду України та ОСББ – в чому питання ?

 

16 вересня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України», якою передбачив передачу усіх функцій із призначенням та виплати субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги до органів Пенсійного фонду України (далі ПФУ).

Адміністрування пільг і субсидій Пенсійним фондом: чи змінилося щось для ОСББ?

Пільги і субсидії готівкою

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 16 вересня 2022 р. № 1041 передав Пенсійному фонду України функції з нарахування (призначення) та виплати житлових субсидій і пільг. Ці повноваження в повному обсязі ПФУ почне здійснювати з 1 січня 2023 року. Але вже зараз деякі органи Пенсійного фонду України наполягають на реєстрації ОСББ в “електронному кабінеті” ПФУ і виключно електронному обміні даними, а також вимагають від ОСББ надання інформації, не передбаченої законодавством (і якою ОСББ просто не володіють). Чи правомірні такі вимоги? Розберемо в редакційній статті.

Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 було внесено істотні зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Головна зміна - залишено лише одну форму виплати житлових субсидій, а саме "готівкову".

Крок за кроком до реальної монетизації

На офіційній Інтернет-сторінці Міністерства соціальної політики України оприлюднено для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”. Із позитивного - проект передбачає доповнення Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі положенням про те, що пільговик може подати заяву про виплату пільги в грошовій готівковій формі в будь-який час. Із негативного - проектом пропонується доповнити Положення про порядок призначення житлових субсидій вимогою до об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) подавати місцевим органам соціального захисту населення відомості про розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком “(в розрізі їх складових) та витрат на комунальні послуги”.

Досвід отримання пільг грошима

В силу сьогоднішньої ситуації з монетизацією пільг, хочу розповісти про свій досвід отримання пільг у готівковий формі. Наша сім’я має право на пільги учасника бойових дій (УБД), тому чоловік ще на початку жовтня 2019 року написав заяву до органу місцевого соцзахисту про бажання отримувати пільги саме у готівковий формі, попередньо відкривши для цього картковий рахунок в банку.

Що треба знати ОСББ про новий порядок надання житлових субсидій та пільг у грошовій формі. Частина друга: субсидії

​Продовжуємо розглядати наслідки прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 17 квітня 2019 р. № 373. Нагадаємо, нею було затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, а також внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Про зміни в порядку надання пільг ми писали раніше. Цього разу коротко розглянемо, що змінилося у наданні житлових субсидій.

Мінрегіон: ОСББ не повинні укладати договори з Ощадбанком

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства своїм листом від 27 травня 2019 року роз'яснило, що "ОСББ (ЖБК) не підпадають під вимогу договорів з АТ "Ощадбанк" відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Роз'яснення Мінрегіону співпадає із висловленою нами раніше позицією, що ОСББ не повинні укладати договорів із Ощадбанком заради отримання житлових субсидій і пільг на витрати з управління багатоквартирним будинком.

Що треба знати ОСББ про новий порядок надання житлових субсидій та пільг у грошовій формі. Частина перша: пільги

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 17 квітня 2019 р. № 373 затвердив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, а також вніс зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій і деяких своїх постанов. Домисли, а часом і відверта дезінформація, щодо постанови вже встигли викликати ажіотаж серед ОСББ. Розглянемо, що ж у дійсності змінилося в порядку надання пільг.

Псевдомонетизація: що (не) робити ОСББ

Уряд 27 грудня 2018 року прийняв зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, які нібито запроваджують з 1 січня 2019 року монетизацію житлових субсидій. Власне, таку “монетизацію” багато хто вже назвав псевдомонетизацією. Розглянемо, що робити і чого не робити ОСББ у ситуації, яка склалася. У нашій статті - відповіді на найпоширеніші запитання ОСББ з цього приводу.

Принципи і підходи до 2-го етапу монетизації житлових субсидій і пільг очима ОСББ

Сенс монетизації житлових субсидій і пільг полягає саме у звільненні ОСББ, управителів і виконавців від кредитування держави за її соціальними зобов’язаннями та від виконання її адміністративних функцій у цій сфері.

Сторінки