оренда

Внески ОСББ не є житлово-комунальною послугою та не можуть бути стягнені з осіб, які не є співвласниками багатоквартирнгго будинку

Законодавство визначає, що внески ОСББ не є житлово-комунальною послугою у розумінні вимог ч. 2 ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Не зважаючи на те, що законодавець розмежував поняття “внесок” та “житлово-комунальна послуга”, деякі судді помилково розуміють вказані вимоги закону та намагаються ототожнювати ОСББ з управителем. Із такими висновками погодитись неможливо як з точки зору закону, так і з точки зору практики Верховного Суду.

Питання сплати внесків орендарями/наймачами приміщень (огляд практики)

Цей огляд підготовлений у рамках проекту «Поштовх для ОСББ», який реалізовується КМО ВГО Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Швейцарії

Нерідко мотивом відмови сплачувати внески з боку співвласників є факт передачі приміщення в найм або оренду. Такі співвласники вважають, що внески в ОСББ повинні сплачувати не вони, а наймачі/орендарі.

Який потрібен договір на встановлення автомата розливу води біля будинку ОСББ?

Який потрібен договір на встановлення автомата розливу води біля будинку ОСББ?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Залежить від умов

У Вашому запитанні лишається багато невідомих. Можу припустити, що умовний оператор установок з розливу води бажає встановити таку установку в будинку або біля нього. Якщо в будинку - то, залежно від габаритів і способу встановлення, з ОСББ він мусить укласти або договір оренди допоміжного приміщення, або договір сервітуту щодо спільного майна (наприклад, для кріплення обладнання на стіні). У кожному разі, пам'ятайте, що питання передачі спільного майна в користування є виключною компетенцією загальних зборів.

Окреме питання - встановлення обладнання "біля" будинку (на прибудинковій території). Залежить від того, яка ситуація з земельною ділянкою, навіть не буду описувати різноманітні варіанти за різними припущеннями.

Ще одне питання - підключення до будинкових мереж водопостачання. Якщо планується підключити обладнання до внутрішньобудинкових мереж, то, знову-таки, за рішенням загальних зборів, сервітут, плюс оператору укласти індивідуальний договір з підприємством водопостачання (припускаю, що в будинку індивідуальні договори). Якщо ж підключення до зовнішніх мереж - тут ОСББ взагалі ні до чого.

Що є "первинним документом" у відносинах зі співвласниками та орендарями?

Власники нежитлових приміщень, провайдери, орендарі, співвласники-неплатники часто вимагають від ОСББ актів здачі-приймання виконаних робіт чи наданих послуг для здійснення оплати, мотивуючи це тим, що тільки це є первинним бухгалтерським документом.