створення ОСББ

Спосіб голосування при створенні ОСББ

Чи потрібен додаток до протоколу у вигляді списку,чи можна просто проголосувати листками опитуванняі додати їх до протоколу установчих зборів?

<em>Відповіді поки відсутні</em>

Динаміка створення ОСББ в Україні

Кількість ОСББ в Україні на 1 січня 2023 року сягнула 38606, збільшившись порівняно з 1 січня 2022 року на 911 об’єднань, попри повномасштабне вторгнення рф. Пропонуємо разом подивитися, що це означає для нашої країни, як змінювалася динаміка створення ОСББ протягом останнього десятиріччя та що на неї впливало і впливатиме надалі.

Голосування на установчих зборах ОСББ. Оформлення рішень установчих зборів ОСББ (огляд практики)

Стосовно власне голосування на установчих зборах та оформлення прийнятих рішень, позивачі вбачають порушення переважно з таких питань:

  • розподіл голосів між співвласниками, підрахунок необхідної кількості голосів для прийняття рішень,

  • голосування представниками, голосування одним зі співвласників однієї квартири за решту співвласників квартири,

  • недійсності окремих підписів,

  • недотримання форми протоколу зборів.

Місце проведення та порядок денний установчих зборів ОСББ (огляд практики)

Цей огляд підготовлений у рамках проекту «Поштовх для ОСББ», який реалізовується КМО ВГО Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Швейцарії

З різних причин установчі збори часто проводяться не в приміщенні (у дворі будинку тощо), що також використовується позивачами як формальний аргумент нібито порушення порядку проведення зборів. Втім, з наявної судової практики можна зробити висновок, що суди не вбачають у цьому порушення.

Повідомлення про проведення установчих зборів ОСББ (огляд практики)

Цей огляд підготовлений у рамках проекту «Поштовх для ОСББ», який реалізовується КМО ВГО Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Швейцарії

Серед порушень процедури проведення установчих зборів найчастіше згадуються порушення порядку повідомлення про проведення таких зборів.

Розпочнемо аналіз відразу з принципової оцінки Верховним Судом наслідків таких порушень:

Питання визнання недійсними рішень установчих зборів та припинення новоствореного ОСББ (огляд практики)

Загальні питання створення ОСББ (огляд практики)

Цей огляд підготовлений у рамках проекту «Поштовх для ОСББ», який реалізовується КМО ВГО Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Швейцарії

 

ОСББ є юридичною особою, яка створюється і діє згідно з Законом України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”.

Створення ОСББ і обрання Управителя. Покрокова інструкція

Хочемо створити ОСББ (юр.особа + можливість приймати рішення по Статуту), і одночасно обрати зовнішнього Управителя (фактично, змінити ЖЕК на перевірену ТОВ-приватну компанію, бо у майбутнього Правління відсутній досвід і бажання займатися непрофільною роботою).

Питання: як зробити це оптимальним шляхом? Можливо, порадите компанію/людину-консультанта?

Проблеми:
1. В будинку аж 305 квартир, хочеться зменшити кількість загальних зборів і спростити процедуру їх проведення (але щоб при цьому Статут не суперечив законодавству, а саме ОСББ не розвалили через суд).
2. Поки відсутня покрокова інструкція - співвласники(зі зрозумілих причин) не хочуть приймати рішення по створенню ОСББ.

Ось моє поточне бачення оптимальної процедури https://www.facebook.com/groups/shkolaupravdoma/posts/2990066311267303

Воно засноване на практичних порадах з цієї книги https://vseproosbb.online/tome-1/

АЛЕ є об'єктивні сумніви у законності такого спрощення. Тож і шукаю порад від практикуючих експертів.

Картинка користувача Юлія Самойлова.

Дом на 300 квартир требует ежедневного внимания. Управитель работает напрямую с собственниками дома . Пока реализация ст12 про передачу частично функций ОСББ управителю не отработана. Как правило ОСББ с управителем работают по договорам исполнения услуг

Картинка користувача Юлія Самойлова.

Во- первых проведите информационное собрание и выясните ваши "хотелки". Во вторых . Если вы создадите ОСББ , то для такого дома своя структура управления оптимальное решение. Наймите СПЕЦИАЛИСТА по управлению многоквартирным домом и заключите договора.

Три поради тим, хто хоче створити ОСББ

Чи замислювалися ви про комфорт свого будинку, облаштування та чистоту під‘їзду, теплу квартиру без захмарних платіжок за опалення? Якщо так – то замислювалися і про створення ОСББ. З цього приводу – кілька порад початківцям.