створення ОСББ

Створення ОСББ і обрання Управителя. Покрокова інструкція

Хочемо створити ОСББ (юр.особа + можливість приймати рішення по Статуту), і одночасно обрати зовнішнього Управителя (фактично, змінити ЖЕК на перевірену ТОВ-приватну компанію, бо у майбутнього Правління відсутній досвід і бажання займатися непрофільною роботою).

Питання: як зробити це оптимальним шляхом? Можливо, порадите компанію/людину-консультанта?

Проблеми:
1. В будинку аж 305 квартир, хочеться зменшити кількість загальних зборів і спростити процедуру їх проведення (але щоб при цьому Статут не суперечив законодавству, а саме ОСББ не розвалили через суд).
2. Поки відсутня покрокова інструкція - співвласники(зі зрозумілих причин) не хочуть приймати рішення по створенню ОСББ.

Ось моє поточне бачення оптимальної процедури https://www.facebook.com/groups/shkolaupravdoma/posts/2990066311267303

Воно засноване на практичних порадах з цієї книги https://vseproosbb.online/tome-1/

АЛЕ є об'єктивні сумніви у законності такого спрощення. Тож і шукаю порад від практикуючих експертів.

Картинка користувача Юлія Самойлова.

Дом на 300 квартир требует ежедневного внимания. Управитель работает напрямую с собственниками дома . Пока реализация ст12 про передачу частично функций ОСББ управителю не отработана. Как правило ОСББ с управителем работают по договорам исполнения услуг

Картинка користувача Юлія Самойлова.

Во- первых проведите информационное собрание и выясните ваши "хотелки". Во вторых . Если вы создадите ОСББ , то для такого дома своя структура управления оптимальное решение. Наймите СПЕЦИАЛИСТА по управлению многоквартирным домом и заключите договора.

Три поради тим, хто хоче створити ОСББ

Чи замислювалися ви про комфорт свого будинку, облаштування та чистоту під‘їзду, теплу квартиру без захмарних платіжок за опалення? Якщо так – то замислювалися і про створення ОСББ. З цього приводу – кілька порад початківцям.

Форма довіреності на участь у загальних зборах ОСББ. Приклади тексту довіреності

Питання форми, а часто і змісту довіреності, має неабияке значення. В  моїй практиці, напевно, не було ще жодного ОСББ, де б на зборах голосували виключно власники і не було представників власників, і чим більший будинок, тим це актуальніше.

БТІ безкоштовно видаватиме довідкам вінничанам, які створили ОСББ

Кілька років поспіль у Вінниці ініціативні групи зі створення ОСББ мають можливість безкоштовно отримати у БТІ довідки щодо власників житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (у разі відсутності інформації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно), які необхідні для підготовки документів з метою реєстрації ОСББ. Свого часу міська рада прийняла таке рішення, щоб підтримати ініціативних вінничан та зменшити фінансове навантаження під час оформлення документації. У 2020 році такі довідки отримали 52 ініціативні групи.

Голосування за створення ОСББ в новобудові

Добрий день, шановні власники та спеціалісти!
Я є співвласником новозведеного багатоквартирного будинку. На сьогоднішній день, відповідно до отриманого через нотаріуса витяга на права власності, в будинку зареєстровано право власності на більше 50 відсотків приміщень (житлових і нежитлових).
Ч. 1 ст. 6 ЗУ про ОСББ встановлено, що об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Ч. 9 встановлено, що рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Статтею 1 закону визначено термін: співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Також Відповідно до ст.ст. 182, 331 Цивільного кодексу України, право власності на нерухоме майно (квартира є саме нерухомим майном) виникає з моменту його державної реєстрації:
ст 331 ЦК ч. 2.: Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

!!!!! Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.!!!!!!

Більше того при аналізі законодавства на предмет розкриття терміну "власник", було виявлено що Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване в установленому законом порядку. (Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджені Держжитлокомунгосп України; Наказ, Правила, Форма типового документа від 17.05.2005 № 76)

Отже в чому полягає питання?
Для проведення зборів для створення ОСББ потрібно щоб було зареєстровано більше половини співвласників. І для прийняття рішення потрібно більше половини голосів власників. Отже у моєму розумінні вказаних норм права, нам потрібно для створення ОСББ отримати більше половини голосів від тієї кількості власників (площ), які мають зареєстроване право власності. Просто кажучи 51 відсоток від 51 відсотка.

Також питання таке: якщо при голосуванні власників, враховуються голоси відносно загальної площі будинку, то чи можуть голосувати власники, які володіють приміщеннями на умовах договору інвестування, тобто такі власники, які ще не виплатили усіх внесків забудовнику та не зареєстрували право власності?

Буду вдячна, в першу чергу, відгукам усім тим, хто стикався із цим на практиці. Бо вже поспілкувашвись с деякими спеціалістами, зрозуміла, що ми трактуємо одну й ту норму закону по різному, але таке питання вирішив би приктичний досвід.

<em>Відповіді поки відсутні</em>