#ДобрийДосвід

Про досвід організації протипожежних заходів у будинку

Пожежа в багатоквартирному будинку, а особливо висотному – це величезна біда, яка деколи приводить до непоправимих наслідків. Вигорають квартири, пожежа, а інколи і вода під час її гасіння, нищать майно, від вогню і диму гинуть люди… Тому слід насамперед запобігти пожежі. Пропоную вашій увазі досвід ОСББ «Набережна 32» з Івано-Франківська щодо організації протипожежних заходів у будинку.

Бородянка. Досвід відновлення: продовження

Продовження історії відновлення нашого гуртожитку, що зазнав руйнувань внаслідок агресії  російської федерації. Зареєструвавши ОСББ "БОРОДЯНКА 2023", ми перейшли до наступного кроку у процесі відновлення. Ним стало прийняття рішення на загальних зборах ОСББ "БОРОДЯНКА 2023" про участь у Програмі "ВідновиДІМ" Фонду енергоефективності.

Цифровізація роботи ОСББ в нових реаліях: проведення письмового опитування з використанням КЕП

За два роки функціонування ОСББ «Жасминова-5б» у Львові співвласники багатоквартирного будинку вклали у його благоустрій та розвиток 500 тисяч гривень*. І це додатково до поточних житлово-комунальних робіт. Наразі будинок і прибудинкова територія гарно виглядають, мають високий рівень безпеки та комфорту для жителів. А все тому, що мешканці спільно приймали рішення щодо благоустрою, озеленення, ремонту, внесків тощо. Усе робили швидко і злагоджено.

Термомодернізація і благоустрій (Луцьк, 2016 рік)

Одним із важливих засобів переконання співвласників багатоквартирного будинку здійснити термомодернізацію є візуалізація результату - як виглядатиме будинок після проведених заходів. Але можна піти далі - і візуалізувати весь квартал. Особливо, якщо міська влада готова зі свого боку впорядкувати публічний простір - дитячі майданчики, доріжки, алеї... Це відео було підготовлене 2016 року ОСББ "Вишиванка" із Луцька у співпраці з фахівцями Danfoss і Henkel. Сучасні технічні засоби дозволяють відносно легко зробити те саме і для вашого будинку - кварталу - міста.

Термомодернізація і благоустрій (Литва, 2005 рік)

Одним із важливих засобів переконання співвласників багатоквартирного будинку здійснити термомодернізацію є візуалізація результату - як виглядатиме будинок після проведених заходів. Але можна піти далі - і візуалізувати весь квартал. Особливо, якщо міська влада готова зі свого боку впорядкувати публічний простір - дитячі майданчики, доріжки, алеї... Це відео було підготовлене 2005 року Житловою агенцією Литви. Сучасні технічні засоби дозволяють відносно зробити те саме і для вашого будинку - кварталу - міста. Навіть ще легше, ніж це було 2005 року.

БТІ безкоштовно видаватиме довідкам вінничанам, які створили ОСББ

Кілька років поспіль у Вінниці ініціативні групи зі створення ОСББ мають можливість безкоштовно отримати у БТІ довідки щодо власників житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку (у разі відсутності інформації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно), які необхідні для підготовки документів з метою реєстрації ОСББ. Свого часу міська рада прийняла таке рішення, щоб підтримати ініціативних вінничан та зменшити фінансове навантаження під час оформлення документації. У 2020 році такі довідки отримали 52 ініціативні групи.

Досвід міста Ужгорода по списанню багатоквартирних будинків

Із вступом в дію Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" та затвердження постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 року № 301 Порядку списання з балансу багатоквартирних будинківу в місті Ужгороді рішенням виконкому від 30.05.2016 року № 165 було затверджено Положення про комісію зі списання та склад комісії (рішення додається). І вже починаючи із червня 2016 року в місті діє такий механізм по списанню багатоквартирних будинків.

Досвід збору платежів в ОСББ

Одне із головних завдань правління ОСББ згідно з Законом України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” - “здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з законодавством”.

Тому в далекому й тяжкому 1998 році, коли співвласникам мого будинку зарплату видавали продукцією, і почалася криза неплатежів, на правлінні підняли питання: “Як боротися з боржниками?”