сервітут

Атака на сервітут: провайдери знову намагаються позбавити співвласників контролю над власним будинком

Атака провайдерів на співвласників та ОСББ

3 квітня 2026 року у Верховній Раді України зареєстровано два пов’язані законопроєкти: 15130 і 15131. Вони передбачають скасування інституту сервітуту в багатоквартирних будинках у відносинах з провайдерами телекомунікаційних послуг. Для цього хочуть внести зміни до законів «Про електронні комунікації», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про житлово-комунальні послуги», а також до Цивільного кодексу України. Це - не перша атака деяких лобістів-провайдерів на співвласників багатоквартирних будинків. Але цього разу - неймовірно відверта: оскільки на думку провайдерів вони праві, а весь світ неправий, - треба викреслити сервітути з Цивільного  кодексу і скасувати вже чинні рішення судів!

Який потрібен договір на встановлення автомата розливу води біля будинку ОСББ?

Який потрібен договір на встановлення автомата розливу води біля будинку ОСББ?

Що є "первинним документом" у відносинах зі співвласниками та орендарями?

Власники нежитлових приміщень, провайдери, орендарі, співвласники-неплатники часто вимагають від ОСББ актів здачі-приймання виконаних робіт чи наданих послуг для здійснення оплати, мотивуючи це тим, що тільки це є первинним бухгалтерським документом.